• 0 232 450 00 45
  • info@izmirkasa.com.tr

Alış Satış Faturaları


 

Alış Faturası, mal alışı karşısında satıcıların kestiği faturalara Alış Faturası denir. Alış Açık Faturası ve Alış Kapalı Fatura olmak üzere iki kısımda incelenir. Mal veya hizmet alındığı zaman, satıcıya mal bedelinin tamamı ödenmiş ise fatura Kapalı Alış Faturasıdır. Kaşe ve imza faturanın alt kısmındadır. Mal veya hizmet alındığı zaman, satıcıya mal bedeli ödenmemişse, daha sonraki bir zamanda ödenecekse fatura Açık Alış Faturasıdır. Kaşe ve imza faturanın üst kısmındadır. 2. SATIŞ FATURASI İşletmenin asıl faaliyet konusu ile ilgili müşterilerine kestiği faturalara Satış Faturası denir. Satış faturası açık satış faturası ve kapalı satış faturası olmak üzere uygulamada iki kısımda incelenir. Mal veya hizmet satıldığı zaman, alıcıdan mal bedelinin tamamı peşin alınmış ise fatura Kapalı Satış Faturasıdır. Kaşe ve imza faturanın alt kısmındadır. Mal veya hizmet satıldığı zaman, alıcıdan mal bedeli alınmamışsa, daha sonraki bir zamanda alınacaksa fatura Açık Satış Faturasıdır. Kaşe ve imza faturanın üst kısmındadır.


 

Barkodlu Satış Sistemleri

Market Barkod Sistemi

Market , Süpermarket, Bakkal, Tekel Bayii, Benzin İstasyonu gibi satış noktalarında kullanılan hızlı satış programıdır.

Şarküteri Barkod Sistemi

Zeytin, peynir, et ve süt ürünleri satışı yapan noktalarda teraziler ile de entegreli çalışabilen hızlı satış programıdır.

Tekstil Barkod Sistemi

Hazır giyim satışı veya tekstil üretim atölyelerinde kullanılan barkodlu cihazlarla ve plc makinalarla çalışabilen programdır.

Restaurant Cafe Sistemi

Restaurant, cafe, bar, yemek salonu gibi yemek hizmeti ve paket servis hizmeti veren noktalarda kullanılan sipariş takip programıdır.

Kantin Barkod Sistemi

Okul, Üniversite, Fabrika gibi kurumlarda hızlı satış hizmeti sunan noktalarda, kartlı satış sistemi ile de kullanılabilen programdır.

Kuruyemiş BarkodSistemi

Kuruyemiş, şekerleme, bakliyat gibi ürünlerin satışını yapan noktalarda barkodlu teraziler veya tartım terazileri ile kullanılabilen programdır.

Ayakkabı Barkod Sistemi

Ayakkabı sektöründe hizmet veren satış noktalarında renk ve beden takibinin yapılabildiği, barkodlu hızlı satış stok takip programıdır.

Manav Barkod Sistemi

Meyve, sebze gibi tartılı ürünlerin satışının yapıldığı noktalarda barkodlu terazi veya tartım terazileri ile entegreli çalışabilen programdır.

Yedekparça Takip Sistemi

Bilgisayar, Telefon, Otomotiv, Beyaz Eşya gibi sektörlerde yedek parçaların satışının ve seri numara takibinin yapılabildiği programdır.

© 2018 İzmir Kasa Bilişim Teknolojileri . Her Hakkı Saklıdır | E-WIT