• 0 232 450 00 45
  • info@izmirkasa.com.tr

Kimler Yazarkasa Mükellefidir


 

Kimler Yazarkasa Kullanmakla Mükelleftir ,Kimler Yazarkasa Kullanır.
Yazarkasa Gelir İdaresi Başkanlığına Bağlı Ve Perakende Satış İşlemlerinde Kullanılan Mali Kayıt Yapabilen
Cihazlardır.Bu cihazlar Yeni Nesil Yazarkasalarda GİB ile entegre çalışır.
1-SATIŞI YAPILAN MALLARI AYNEN VEYA İŞLEDİKTEN SONRA SATIŞINI YAPANLAR DIŞINDAKİ KİMSELERE SATAN VEYA AYNI KİMSELERE HİZMET VEREN 1.VE 2.SINIF TÜCCARLAR BU KANUNA GÖRE ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZ KULLANMA MECBURİYETİNDEDİRLER.
2-ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLAR KULLANILARAK VERİLEN SATIŞ FİŞLERİ YUKARDA SAYILAN MÜKELLEFLERİN FATURA VERMEK MECBURİYETİNDE OLMADIKLARI SATIŞLARIN VE YAPTIKLARI İŞLERİN BELGELENDİRİLMESİNDE KULLANILIR VE FATURA YERİNE GEÇER.
3-İSTEĞE BAĞLI OLARAK ÖDEME KAYDEDİCİ ALAN MÜKELLEFLERİN BU CİHAZLARI KULLANMA MECBURİYETLERİ BU CİHAZI ALDIKLARI TARİHTEN İTİBAREN 30 GÜN İÇERİSİNDE BAŞLAR
4-ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZ KULLANMA MECBURİYETİ OLAN MÜKELLEFLERİN,,MÜKELLEFİYETLERİ BAŞLADIĞI TARİHTEN İTİBAREN 30 GÜN İÇERİSİNDE YAZAR KASA ALMALARI VE BU SÜRE İÇERİSİNDE KULLANMA MECBURİYETLERİ VARDIR.
5-ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZ ALMAK İSTEYEN MÜKELLEFLER BAĞLI BULUNDUKLARI VERGİ DAİRELERİNDEN MÜRAACATLA ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZ ALABİLİR İZİN YAZISI ALMALARI GEREKMEKTEDİR. BU İZİN YAZISINI ALDIKTAN İTİBAREN 15 GÜN İÇERİSİNDE YAZAR KASA ALARAK, PROGRAMLATIP GEREKLİ EVRAKLARLA YİNE BAĞLI BULUNDUKLARI VERGİ DAİRESİNE MÜRACAATLA ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZ LEVHASI ALMALARI GEREKMEKTEDİR.
 
 


 

Barkodlu Satış Sistemleri

Market Barkod Sistemi

Market , Süpermarket, Bakkal, Tekel Bayii, Benzin İstasyonu gibi satış noktalarında kullanılan hızlı satış programıdır.

Şarküteri Barkod Sistemi

Zeytin, peynir, et ve süt ürünleri satışı yapan noktalarda teraziler ile de entegreli çalışabilen hızlı satış programıdır.

Tekstil Barkod Sistemi

Hazır giyim satışı veya tekstil üretim atölyelerinde kullanılan barkodlu cihazlarla ve plc makinalarla çalışabilen programdır.

Restaurant Cafe Sistemi

Restaurant, cafe, bar, yemek salonu gibi yemek hizmeti ve paket servis hizmeti veren noktalarda kullanılan sipariş takip programıdır.

Kantin Barkod Sistemi

Okul, Üniversite, Fabrika gibi kurumlarda hızlı satış hizmeti sunan noktalarda, kartlı satış sistemi ile de kullanılabilen programdır.

Kuruyemiş BarkodSistemi

Kuruyemiş, şekerleme, bakliyat gibi ürünlerin satışını yapan noktalarda barkodlu teraziler veya tartım terazileri ile kullanılabilen programdır.

Ayakkabı Barkod Sistemi

Ayakkabı sektöründe hizmet veren satış noktalarında renk ve beden takibinin yapılabildiği, barkodlu hızlı satış stok takip programıdır.

Manav Barkod Sistemi

Meyve, sebze gibi tartılı ürünlerin satışının yapıldığı noktalarda barkodlu terazi veya tartım terazileri ile entegreli çalışabilen programdır.

Yedekparça Takip Sistemi

Bilgisayar, Telefon, Otomotiv, Beyaz Eşya gibi sektörlerde yedek parçaların satışının ve seri numara takibinin yapılabildiği programdır.

© 2018 İzmir Kasa Bilişim Teknolojileri . Her Hakkı Saklıdır | E-WIT