• 0 232 450 00 45
  • info@izmirkasa.com.tr

Yanlış Kesilen Fişler


 

1- YANLIŞ KESİLEN FİŞLER BİLİNDİĞİ ÜZERE ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLARIN HASILAT FİŞLERİNDEKİ TOPLAMLARI KAYDETMEYE VE SAKLAMAYA TAHSİS EDİLMİŞ MALİ HAFIZALARINA KAYDEDİLEN BİLGİLERİN SİLİNEMEZ VE DEĞİŞTİRİLEMEZ ÖZELLİKTE OLMASI SEBEBİYLE HATALI DÜZENLENMİŞ FİŞLERLE İLGİLİ OLARAK CİHAZLARIN HAFIZALARINA HERHANGİBİR MÜDAHALEDE BULUNULMAYACAKTIR.
SÖZ KONUSU İŞLEMİN DÜZELTİLMESİ İÇİN HATALI FİŞİN ASLI (MÜŞTERİYE VERİLECEK OLAN) İPTAL VE İSTENİLDİĞİNDE İBRAZ EDİLMEK ÜZERE İŞLETMEDE KALAN KAYIT RULOSUNDAKİ ÖRNEĞİN ÜZERİNE İLİŞTİRİLEREK MUHAFAZA EDİLECEK, BUNUN YERİNE GERÇEK BEDEL YAZILMAK ÜZERE DÜZENLENECEK FİŞ MÜŞTERİYE VERİLECEK VE KANUNİ DEFTERLERE GERÇEK SATIŞ HASILADI YAZILACAKTIR.
2- HATALI FİŞİN YANLIŞLIKLA MÜŞTERİYE VERİLMESİ VEYA BULUNAMAMASI HALİNDE; YETERLİ VERİ VE İSPATLAMAK (HATALI FİŞİN FATURA DÜZENLEME LİMİTİNİN VEYA İŞLETMENİN GÜNLÜK HASILADIN ÜZERİNDE OLMASI VB.) KAYDIYLA YAPILAN HATA MÜKELLEF TARAFINDAN BİR DİLEKÇEYLE İLGİLİ VERGİ DAİRESİNE BİLDİRİLECEK VE KAYITLARA GERÇEK BEDEL YAZILACAKTIR. VERGİ DAİRELERİ GEREK GÖRMELERİ HALİNDE ANILAN MÜKELLEFLER HAKKINDA HASILADIN TESBİTİNE YÖNELİK OLARAK YOKLAMA VE İNCELEMELER YAPTIRMAK SURETİYLE BİLGİNİN DOĞRULUĞUNU ARAŞTIRABİLECEKLERDİR.


 

Barkodlu Satış Sistemleri

Market Barkod Sistemi

Market , Süpermarket, Bakkal, Tekel Bayii, Benzin İstasyonu gibi satış noktalarında kullanılan hızlı satış programıdır.

Şarküteri Barkod Sistemi

Zeytin, peynir, et ve süt ürünleri satışı yapan noktalarda teraziler ile de entegreli çalışabilen hızlı satış programıdır.

Tekstil Barkod Sistemi

Hazır giyim satışı veya tekstil üretim atölyelerinde kullanılan barkodlu cihazlarla ve plc makinalarla çalışabilen programdır.

Restaurant Cafe Sistemi

Restaurant, cafe, bar, yemek salonu gibi yemek hizmeti ve paket servis hizmeti veren noktalarda kullanılan sipariş takip programıdır.

Kantin Barkod Sistemi

Okul, Üniversite, Fabrika gibi kurumlarda hızlı satış hizmeti sunan noktalarda, kartlı satış sistemi ile de kullanılabilen programdır.

Kuruyemiş BarkodSistemi

Kuruyemiş, şekerleme, bakliyat gibi ürünlerin satışını yapan noktalarda barkodlu teraziler veya tartım terazileri ile kullanılabilen programdır.

Ayakkabı Barkod Sistemi

Ayakkabı sektöründe hizmet veren satış noktalarında renk ve beden takibinin yapılabildiği, barkodlu hızlı satış stok takip programıdır.

Manav Barkod Sistemi

Meyve, sebze gibi tartılı ürünlerin satışının yapıldığı noktalarda barkodlu terazi veya tartım terazileri ile entegreli çalışabilen programdır.

Yedekparça Takip Sistemi

Bilgisayar, Telefon, Otomotiv, Beyaz Eşya gibi sektörlerde yedek parçaların satışının ve seri numara takibinin yapılabildiği programdır.

© 2018 İzmir Kasa Bilişim Teknolojileri . Her Hakkı Saklıdır | E-WIT