• 0 232 450 00 45
  • info@izmirkasa.com.tr

Yetkisiz YAzarkasa Servislerine Ceza


 

1- 3100 SAYILI KANUNUN 4/2 MADDESİNCE ARIZALANAN ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLARIN TAMİRİ, BUNLARI ÜRETEN VEYA İTHAL EDEN KİŞİ YA DA KURULUŞLARIN YETKİLİ SERVİS ELEMANLARINCA YAPILABİLİR. CİHAZLARI MÜHÜRÜ YETKİLİ ELMANLAR TARAFINDAN AÇILABİLİR VE TAMİR İŞİNİ TAKİBEN YİNE AYNI ELEMANLAR TARAFINDAN MÜHÜRLENİR. ÜRETİCİ VEYA İTHALATÇI KİŞİ YA DA KURULUŞLARIN KURACAKLARI BAKIM VE ONARIM SERVİSİN ARIZALANAN CİHAZLARIN KENDİLERİNE BAŞVURU TARİHLERİNDEN İTİBAREN EN KISA SÜREDE ÇALIŞIR HALE GETİRMELERİ ŞARTTIR. YAPILAN TAMİR İŞLEMİ BAŞLAMA VE BİTİŞ TARİHİ VE SAATLERİNİDE GÖSTERİR ŞEKİLDE, AYRINTILARIYLA CİHAZIN RUHSATNAMESİNE KAYDEDİLİR. VERİLEN YETKİYİ KÖTÜ KULLANANLARIN YETKİ BELGELERİ İPTAL EDİLİR. AYRICA BUNLAR HAKKINDA VERGİ USUL KANUNUN 338 VE 347. MADDELERİ HÜKÜMLERİ UYGULANIR.
2- ANILAN KANUNUN MÜKERRER 8/2 MADDESİNDE İSE ; MALİYE BAKANLIĞINCA BELİRLENİP AÇIKLANAN USUL VE ESASLARA UYMAYAN ÜRETİCİ VEYA İTHALTÇI KURULUŞLAR ,BUNLARIN SERVİSLERİ VE BU KURULUŞLARA VE SERVİSLERE İŞLEM YAPTIRAN MÜKELLEFLER HAKKINDA HER BİR TESPİT İÇİN AYRI AYRI OLMAK ÜZERE VERGİ USUL KANUNUNA BAĞLI USULSÜZLÜK CEZALARINA AİT CETVELDE YERALAN 1.DERECE USULSÜZLÜK CEZASININ 5 KATI TUTARINDA CEZA KESİLİR.


 

Barkodlu Satış Sistemleri

Market Barkod Sistemi

Market , Süpermarket, Bakkal, Tekel Bayii, Benzin İstasyonu gibi satış noktalarında kullanılan hızlı satış programıdır.

Şarküteri Barkod Sistemi

Zeytin, peynir, et ve süt ürünleri satışı yapan noktalarda teraziler ile de entegreli çalışabilen hızlı satış programıdır.

Tekstil Barkod Sistemi

Hazır giyim satışı veya tekstil üretim atölyelerinde kullanılan barkodlu cihazlarla ve plc makinalarla çalışabilen programdır.

Restaurant Cafe Sistemi

Restaurant, cafe, bar, yemek salonu gibi yemek hizmeti ve paket servis hizmeti veren noktalarda kullanılan sipariş takip programıdır.

Kantin Barkod Sistemi

Okul, Üniversite, Fabrika gibi kurumlarda hızlı satış hizmeti sunan noktalarda, kartlı satış sistemi ile de kullanılabilen programdır.

Kuruyemiş BarkodSistemi

Kuruyemiş, şekerleme, bakliyat gibi ürünlerin satışını yapan noktalarda barkodlu teraziler veya tartım terazileri ile kullanılabilen programdır.

Ayakkabı Barkod Sistemi

Ayakkabı sektöründe hizmet veren satış noktalarında renk ve beden takibinin yapılabildiği, barkodlu hızlı satış stok takip programıdır.

Manav Barkod Sistemi

Meyve, sebze gibi tartılı ürünlerin satışının yapıldığı noktalarda barkodlu terazi veya tartım terazileri ile entegreli çalışabilen programdır.

Yedekparça Takip Sistemi

Bilgisayar, Telefon, Otomotiv, Beyaz Eşya gibi sektörlerde yedek parçaların satışının ve seri numara takibinin yapılabildiği programdır.

© 2018 İzmir Kasa Bilişim Teknolojileri . Her Hakkı Saklıdır | E-WIT